My Profile

ohneclue

Member since Feb 2013

Flag This ProfileFlag as Inappropriate

Reviewed English Muffins

Feb 24, 2013 in Food Network Community Toolbox on FoodNetwork.com

.rebound: Actually it is a little closer than that.

The milk cost in this recipe at ALDI is 0.11 cents for 4 oz (I shop there as well and know the price is $6.99 for 726 grams weight and 23 grams makes 8 ounces of milk. The cost of a gallon is $3.55 and 4 ounces is 0.11 cents or .013 cents per muffin for 8. The whole box makes...

Reviewed English Muffins

Feb 24, 2013 in Food Network Community Toolbox on FoodNetwork.com

rebound: Actually it is a little closer than that.

The milk cost in this recipe at ALDI is 0.11 cents for 4 oz (I shop there as well and know the price is $6.99 for 726 grams weight and 23 grams makes 8 ounces of milk. The cost of a gallon is $3.55 and 4 ounces is 0.11 cents or .018 cents per muffin. The whole box makes 1.97...

Not what you're looking for? Try: